Kupujemy dom od dewelopera

Domy od dewelopera cieszą się coraz większą popularnością. Kachel to solidny i wiarygodny deweloper w mieście Żory. Domy na sprzedaż, które oferuje, są w pełni komfortowe, zbudowane z najwyższej jakości materiałów. Warto jednak znać najważniejsze punkty, na które warto zwrócić uwagę planując zakup domu.

Cztery kroki do zakupu domu

Kiedy zdecydujemy o zakupie domu od dewelopera, warto określić swoje oczekiwania. Akurat w mieście Żory, domy na sprzedaż są położone na atrakcyjnych działkach i budowane według najwyższych standardów. Bywa jednak różnie i są czasem sytuacje, gdy deweloper nie zawsze spełnia te normy. Dlatego, zanim podpiszemy umowę, warto znać cztery najważniejsze kroki:

 1. doświadczony i wiarygodny inwestor
  Zakup domu to duży wydatek, dlatego ważny jest doświadczony i wiarygodny wykonawca. Zawsze warto sprawdzić opinie, przejrzeć historię i inwestycje. Kopalnią wiedzy jest internet. Wystarczy wpisać hasło, np.: „Żory domy na sprzedaż” i pojawią się wyniki o inwestycjach oraz nazwa dewelopera.
 2. analiza dokumentów
  Kiedy zdecydujemy się na konkretnego dewelopera, uważnie sprawdzamy dokumentację związaną z inwestycją. Jeżeli nie jesteśmy pewni, warto sięgnąć do pozwolenia na budowę, planu zagospodarowania przestrzennego i księgi wieczystej. Te informacje rozwiążą wątpliwości.
 3. umowa
  Jeżeli już sprawdziliśmy wszystkie informacje pozostaje najważniejszy krok, a mianowicie umowa. Dobra, rzetelnie skonstruowana zabezpieczy nasze interesy i zagwarantuje dom taki, o jakim marzyliśmy. Jeżeli w umowie pojawią się niezrozumiałe dla zwroty, konsultujmy je z prawnikiem.
 4. przekazanie
  Jest to ostatni krok, który dzieli nas od zakupu wymarzonego domu. Przekazanie domu łączy się z podpisaniem protokołu odbioru i przekazaniem dokumentów dotyczących nieruchomości.

Jeżeli sami nie jesteśmy pewni, można zabrać ze sobą osobę, która ma wiedzę na temat budownictwa i wstępnie oceni prawidłowość wykonanych prac.

Po tym pozostaje nam już tylko wykończenie domu i zamieszkanie w nim na wiele, wiele lat.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*