Trener motywacyjny: czym się zajmuje?

Trener motywacyjny: czym się zajmuje?

Wypaliłeś się zawodowo? Masz dosyć swojej pracy? Jeśli chociaż raz odpowiedziałeś „tak”, to znaczy, że czas na lekcje z trenerem motywacyjnym. To nowoczesny zawód. Tak naprawdę trener motywacyjny łączy w sobie coaching i mentoring. Połączenie jest bardzo atrakcyjne i potrafi rozbudzić pokłady energii u ludzi, którzy już nie mieli motywacji do pracy lub chęci działania w ramach codziennego funkcjonowania. Więcej o tym zawodzie przeczytasz w poniższym artykule.

Po co zapisywać się na zajęcia do trenera motywacyjnego?

Wiele osób na świecie doskonale wie, jak się zdrowo odżywiać, jak uprawiać sposób i co robić, aby spędzać więcej czasu z rodziną niż w pracy czy przed komputerem. Jednak pomimo samej wiedzy, nie przechodzi do części praktycznej. Nic się nie zmienia, a mijają miesiące czy lata. Z pomocą przychodzi właśnie trener motywacyjny, który uświadomi, jakie wartości w życiu są najważniejsze i pomoże wytyczyć priorytety.

Jeśli ciężko pracujesz, nie widzisz sensu życia lub straciłeś, gdzieś po drodze szczęście to motywacja od profesjonalnego coacha Ci pomoże. Wszystkie ciemne chmury nad głową odejdą i zaczniesz lepiej postrzegać swoje życie. Nawiązanie kontaktu z trenerem motywacyjnym jest szczególnie zalecane, gdy odkrywamy samego siebie lub gdy mamy kryzys i nie wiemy, co począć. Trener motywacyjny w pierwszej kolejności przeprowadzi wywiad i przekaże odpowiednią wiedzę, a także narzędzie, które można indywidualnie stosować. Dysponując jasno wytycznymi priorytetami, zgadzającymi się z potrzebami życiowymi możemy na nowo się rozwijać i czerpać radość z życia pełnymi garściami.

Trener motywacyjny – zakres działalności

Tak naprawdę trener motywacyjny nie działa wyłącznie w sferze biznesowym. Zawód ten jest na tyle otwarty, że przekazywane metody i wiedza, mogą być z powodzeniem stosowana we wszystkich dziedzinach życia. Tym właśnie trener motywacyjny różni się od zwykłego coacha zawodowego. Dzięki temu trenerzy tego typu mają sposobność pomagać także osobom z zaburzeniami psychicznymi.