W jaki sposób funkcjonują firmy zajmujące się czyszczeniem dywanów?

Mycie okien, wycieranie kurzy i polerowanie podłóg, to tylko kilka czynności, które powinniśmy wykonywać w swoich domach systematycznie. Każdy przyjazd rodziny, odwiedziny znajomych sprawia, że musimy zadbać o porządek. Jak się okazuje, wielu Polaków uskarża się na problem z dywanami. Trzepanie czy używanie doraźnych środków do czyszczenia nie jest w stanie zlikwidować wszystkich zabrudzeń. Na szczęście z pomocą przychodzą profesjonalne firmy oferujące czyszczenie dywanów.

Kanony działalności firm sprzątających

Zamawiając usługę taką jak czyszczenie dywanów musimy zwrócić uwagę na to, czy dana firma jest zarejestrowana i jej działalność jest zgłoszona do Urzędu Skarbowego. Nieważne, czy w jej skład wchodzi kilka osób czy ktoś powadzi przedsiębiorstwo samodzielnie, istotna jest zgodność z obowiązującymi przepisami prawa. Ponadto firmy tego typu nie muszą posiadać lokalu, ani też reprezentacyjnej siedziby. Wystarczy, że mają bezpieczne miejsca do przechowywania maszyn, dzięki którym czyszczenie dywanów jest możliwe.

Nie jest to jedyna możliwość składowania urządzeń. Mogą też zatrudniać firmę ochroniarską, która strzeże sprzętu i gwarantuje odpowiednie zabezpieczenia. Wśród maszyn do czyszczenia dywanów i tapicerek należy wymienić przede wszystkim odkurzacze parowe, odkurzacze piorące czy też egzemplarze zasilane poprzez filtr wodny. Oprócz urządzeń elektrycznych do prania wykładzin należy uwzględnić wysokiej klasy środki piorące.

Ile zapłacimy za czyszczenie dywanów?

Zadbany i czysty dywan, to ozdoba pomieszczenia. Uporczywe plamy mogą tylko zepsuć ten efekt, dlatego warto zorientować się, ile będziemy musieli zapłacić za czyszczenie dywanów. Jeśli poszukujesz firmy, która profesjonalnie zajmie się wykładziną i praniem tapicerki, to należy poznać orientacyjny cennik. Kwota za pranie dywanów uzależnione są od kilku podstawowych czynników. Kosztorys sporządzany jest w oparciu o m2. Przy większych powierzchniach możliwe jest udzielenie specjalnego rabatu, taki zwyczaj występuje, jeśli chodzi o czyszczenie dywanów na terenie Poznania. Cena uzależniona jest także od metody prania. Stąd też przed podjęciem ostatecznej decyzji warto zapytać o czyszczenie chemiczne czy na sucho. Kolejnym czynnikiem wpływającym na wysokość ceny są środki użyte podczas usługi.

W wielu regionach Polski występuje też jeszcze jedno uwarunkowanie, które może dyktować cenę. Mianowicie chodzi o stopień zabrudzenia. Pod tym względem czyszczenie dywanów na terenie Poznania dla posiadający trudno usuwalne plamy może okazać się nieco droższe. Warto też przed podjęciem decyzji zwrócić uwagę na długość włosa. Dywany typu shaggy mimo użycia najmocniejszych środków nie uzyskają takiego kolorytu, jak w przypadku tych z krótkim włosiem. Są trudniejsze do czyszczenia, gdyż wymagają większej ilości zużycia chemii. Stąd też, jeśli chcemy dowiedzieć się, ile będzie kosztowało nas wypranie dywanu, to należy szczegóły usługi ustalić bezpośrednio z firmą, której oferta nas zainteresowała. Każda pralnia w zależności od regionu prezentuje odmienny cennik za daną usługę. Poza tym, każdy przypadek może być szczególny, stąd też wymaga konsultacji.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*