Po co modelować procesy biznesowe?

Po co modelować procesy biznesowe
Po co modelować procesy biznesowe

Modelowanie procesów biznesowych, to najprościej rzecz ujmując opis procesów firmowych i ich graficzne odzwierciedlenie. Dzięki temu łatwiej się im przyjrzeć i modyfikować. Modelowanie procesów pozwala również na uzyskanie informacji o firmowych procesach, które pozwolą na poprawienie efektywności zarządzania.

Model procesu, czyli co?

Model procesu to jedno z ważniejszych narzędzi pozwalające na zwiększenie skuteczności firmy i zyskaniu przewagi rynkowej. Dzięki temu modelowanie procesów jest wsparciem dla kadry zarządzającej. Warto pamiętać, że mapowanie procesów, dobrze oddać specjaliście, czyli doradcy biznesowemu.

Doradca biznesowy oprócz wsparcia w mapowaniu procesów firmowych może pomóc także w:

  • przeprowadzeniu audytu firmowego,
  • przeprowadzeniu badania kultury organizacyjnej firmy,
  • analizie modelu biznesowego,
  • wdrażaniu różnego typu zmian,
  • analizie kluczowych czynników sukcesu,
  • doradztwie biznesowym.

Każda pomoc, która pozwoli przeciągnąć konkurencję jest na wagę złota w każdej firmie, zwłaszcza dużej. Poza tym modelowanie procesów biznesowych pomoże we wprowadzeniu zmian np. systemu CRM oraz poprawie komfortu pracy zespołu. Dodatkowo firma dzięki odpowiedniemu modelowaniu procesu może stać się pionierem w swojej branży, a to spowoduje, że klienci będą częściej korzystać z jej usług.

Doradca biznesowy: co może zaproponować oprócz mapowania procesu?

Doradca biznesowy z chęcią pomoże Ci w modelowaniu procesów oraz wielu innych zadaniach związanych z efektywnym zarządzaniem. Dzięki np. badaniu kultury organizacyjnej, czy analizie procesów firmowych, zapewni Ci sporo podpowiedzi, jak eksponować zalety przedsiębiorstwa i doprowadzić do tego, że będzie efektywniej działać. Poza tym doradca biznesowy pomoże również w przeanalizowaniu struktury organizacyjnej firmy, dzięki czemu łatwiej będzie działać tak, by uzyskać przewagę rynkową.

W Gdańsku, Gdyni, Bydgoszczy i Toruniu takie usługi świadczy Jacek Antczak. To specjalista z wieloletnim doświadczeniem, ogromną wiedzą i indywidualnym podejściem. Dzięki jego pomocy wiele firm z wymienionych miast zyskało przewagę na rynku, usprawniło procesy firmowe i zaczęło działać efektywniej.