Tłumaczenie marketingowe – dlaczego warto z niego skorzystać?

Tłumaczenie marketingowe – dlaczego warto z niego skorzystać?

Tłumaczenie marketingowe to jedna z najpopularniejszych dziedzin tego zawodu. Hasła reklamowe, scenariusze spotów, napisy na billboardach – trudno jest nam sobie wyobrazić funkcjonowanie firm bez odpowiedniego dotarcia do klienta. Zlecenia tego typu trafiają każdego miesiąca do biur tłumaczeń języka japońskiego, a także tych, specjalizujących się w popularniejszych językach europejskich. Firmy, sklepy internetowe, a ostatnimi czasy także blogi chcą bowiem dotrzeć do możliwie największej grupy odbiorców. To właśnie z tego powodu, tłumaczenia grecki wszelkich reklam i ulotek cieszą się tak dużą popularnością, z racji dużego zainteresowania specjalistami od mniej popularnych języków. Oto, co warto wiedzieć na ten temat.

Marketingowe tłumaczenia na hiszpański – czego oczekuje się od specjalistów?

Głównym powodem, dla którego to właśnie tłumaczenia na hiszpański czy duński są tak cenione na rynku, jest złożoność treści marketingowych. Od tłumacza wymaga się tu bowiem znajomości zarówno języka technicznego, związanego z reklamowanym produktem, jak i chwytliwego slangu, umożliwiającego przykucie uwagi obywateli innych państw. Biuro tłumaczeń, specjalizujące się w języku japońskim, musi więc nastawić się na bardziej donośną formę reklamy, popularną w Kraju Kwitnącej Wiśni. Dosłowny, suchy przekład praktycznie nigdy nie zdaje tu egzaminu, dlatego też od tłumacza marketingowego wymaga się wieloletniego doświadczenia.

Opłacalność tłumaczeń marketingowych na grecki i inne mniej popularne języki

Tłumaczenia na język hiszpański kosztują nieco więcej, niż w przypadku angielskiego czy niemieckiego. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy unikać tego typu inwestycji. Możliwość zaistnienia na niszowym rynku nierzadko potrafi przynieść ze sobą znacznie większe korzyści, niż w popularniejszych krajach, przesyconych już różnorodnymi produktami. Z tego też powodu, warto jest zaufać renomowanej agencji. Przykładem jest tu chociażby Fatix, oferująca wysokiej jakości tłumaczenia grecki czy japoński, z bezpłatną wyceną i wstępną konsultacją z doświadczonym specjalistą.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*