Wizerunek w biznesie

Wygląd świadczy o człowieku. To prawda powszechnie znana. Człowieka oceniamy najpierw oczami. Później sprawdzamy jego kompetencje podczas dialogu. Wizerunek w biznesie jest niezwykle istotny. Osoba do kontaktu biznesowego musi w odpowiedni sposób się prezentować.

Odpowiedni wizerunek daje przeświadczenie o profesjonalizmie i wiarygodności. Budzi zaufanie i łatwiej zbudować mu właściwe relacje z przyszłym współpracownikiem lub klientem. Dlatego ludzie biznesu są szkoleni w kierunku osiągania profesjonalizmu poprzez kształtowanie swojego wizerunku. Składa się na niego wygląd zewnętrzny, gesty, postawa ciała oraz ubiór. Tak zwany dress code jest kwestią w biznesie powszechną. Poprzez strój kształtujemy siebie jako pracownika. Tak zwany pracowniczy savoir vivre pozwala na osiągnięcie kompleksowego wizerunku, który także składa się na powodzenie biznesu. Oczywiście wszystko zależy od tego, jakie pełnimy stanowisko. Trzeba wówczas umieć się dostosować do wypełnianej funkcji. Strój biurowy to przede wszystkim opieranie się na klasyce. Tutaj dominują stonowane kolory, jak biel i czerń, Biała koszula, czarne spodnie lub spódnica o odpowiedniej długości, sprawdzą się zawsze. Stroni się od awangardy i eksperymentowania.

Wygląd ma być schludny i przyzwoity. To dotyczy także makijażu i fryzury. Chodzi o to, by strój był kobiecy lub męski, ale nie oddziaływał na sferę seksualną. Dużą wagę przywiązuje się do zadbania i pielęgnacji. Dobry zapach, czyste ubranie, zadbane dłonie. To kwestie oczywiste, które prezentują sylwetkę profesjonalisty, który jest na odpowiednim miejscu zawodowym.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*